Solarko

Solárium prvýkrát: Ako sa správne opaľovať?

Čo robiť a čo nerobiť počas opaľovania sa v soláriu? Pre všetkých „solárkových“ začiatočníkov sme spísali jednoduchý návod v štyroch bodoch.

Nik z neba učený nespadol a netreba sa hanbiť za to, že o opaľovaní sa v soláriu nemáte veľa poznatkov. Ak sa už dlhšie odhodlávate skúsiť solárium a radi by ste vedeli viac o tom, ako návšteva solária vyzerá, spísali sme pre vás základné rady.

Prvýkrát v soláriu: Čo robiť a čo nerobiť?

Príprava do solária sa začína u vás doma

Ak sa chystáte navštíviť naše Solarko a chcete sa predtým osprchovať, samozrejme, môžete. Ideálne je síce osprchovať sa deň pred návštevou solária, no ak ste to nestihli, nič sa nedeje. V takom prípade sa však odporúča sprchovať len v čistej vode – teda bez použitia akýchkoľvek kozmetických prípravkov. V deň návštevy solária vynechajte sprchové gély a mydlá. Osprchujte sa len čistou vodou. Takisto sa odporúča nepoužiť uterák, ale nechať pokožku nech sama prirodzene uschne.

Pred vstupom do solária nepoužívajte mejkap, parfémy, dezodoranty ani žiadne toaletné vody.

Ako to vyzerá tesne pred opaľovaním 

Pred opaľovaním je nevyhnutné, aby ste si dali dolu všetky šperky, kontaktné šošovky, hodinky a pod. Nielenže sa pod nimi neopálite, ale keď sa zohrejú, môžu vás počas opaľovania na tele nepríjemne páliť.

Vhodné je natrieť si pery balzamom s ochranným SPF faktorom.

Keď ste už vo vami vybranej miestnosti sami, vyzlečte sa pokojne aj donaha. Nik vás nevidí a nesleduje. Ak sa plánujete v soláriu opaľovať celkom nahý, je ale dobré prekryť (šatkou či špeciálnymi náplasťami) tie citlivé miesta na tele, ktoré zvyčajne nie sú vystavené slnku.

Pre trvácnejšie opálenie je tiež dobré použiť špeciálne krémy na opaľovanie v soláriu. Niekoľko ich nájdete aj u nás v Solarku. Stačí si po vstupe prezrieť ponuku a spýtať sa na recepcii, kde vám s výberom radi pomôžu. Krém si rozotrite rovnomerne po celom tele. Používajte vždy výhradne krémy určené na opaľovanie v soláriu, iné vášmu opáleniu nijako nepomôžu.

Čo sa deje počas opaľovania v soláriu

Nie ste si istí, ako dlho by malo trvať opaľovanie? To s vami radi vyriešime hneď po vašom vstupe do Solarka na recepcii. Dĺžka opaľovania totiž závisí od viacerých faktorov: aký typ solária/miestnosti ste si vybrali, či ste v soláriu prvý raz alebo ho navštevujete pravidelne, ale dôležitým faktorom je aj to, aký máte typ pokožky.

Počas opaľovania majte zatvorené oči alebo si neskladajte špeciálne okuliare na ochranu pred UV žiarením.

Relaxujte, užívajte si pozitívne účinky nášho solária a nelámte si hlavu nad problémami bežných dní.

Čo robiť/nerobiť po opaľovaní sa v soláriu

Vyčkajte so sprchovaním sa. Vo všeobecnosti sa odporúča počkať so sprchou po opaľovaní sa v soláriu aspoň dve hodiny. Nič sa však nestane, ak túto dobu predĺžite aj na 4 hodiny. Nemusíte sa báť, že by ste svoje nové opálenie sprchou kompletne zmyli, ale je dobré vyčkať. Tak bude mať aj vaše opálenie ešte lepší efekt.

V deň, kedy ste sa boli opáliť dobronzova v soláriu, sa zároveň neopaľujte na prirodzenom slnku. Mohlo by to byť pre vašu pokožku nebezpečné a mohla by sa ľahko spáliť.

Opaľovanie sa v soláriu by malo byť pre vás predovšetkým príjemným zážitkom. Je to čas, ktorý máte iba pre seba, tak si ho príďte užiť k nám do Solarka. Čakáme vás každý pracovný deň vrátane víkendov od 10:00 do 22:00.

0 Comments